Pytania? Dzwoń: +48 505 117 188

Wtorki z Anią #1

#wtorkizanią

To cykl wtorkowych spotkań przy kawie, dzięki którym zaczerpnąć możesz garść inspiracji i pomysłów na nadchodzący tydzień. Przez 10 lat swojej pracy skrzętnie zbierałam wszystkie pomysły i ich realizacje do jednej z szuflad, ale już czas aby ujrzały światło dzienne!

A Ty moja droga, korzystaj, inspiruj się i bądź ciągle lepsza!

 

Patyczki po lodach w wersji kolorowej lub zwykłej drewnianej, niepomalowanej możesz kupić bezproblemowo na allegro. Czasami przerzucasz je z miejsca w miejsce, ale wtedy nazywamy ja bardzo miło – “przydasię”. Każdy zawód ma swoje przydasie , ale w warsztacie nauczycielskim możemy wykorzystywać naprawdę wiele rzeczy.

No bo powiedz mi – wyrzucisz rolkę po papierze toaletowym ? 🙂

Jak już przestaniesz uśmiechać się pod nosem, to zerknij na moje propozycje na wykorzystanie patyczków po lodach.

 

Na naukę matematyki nigdy nie jest za wcześnie. Jeśli chcesz , żeby Twoje maluchy rozpoczęły przygodę z dziecięcą matematyką, z pewnością zmotywujesz je kolorowymi patyczkami.

Pamiętaj! Na początku zamiast cyferek na kartach możesz zamieścić kropki.

Karmnik dla ptaków – projekt trudny, ale satysfakcjonujący. Nie myślcie, że ptaki będą zwracać uwagę na kolory, ale warto zastosować dokładnie taką kolorystykę jaką wybiorą dzieci 

 Letnie rybki – praca plastyczna prosta , dla trzylatków idealna. A żeby uzupełnić o wątek edukacyjny proponuję w pierwszej kolejności lekcję o mieszkańcach oceanu.

Wyrzutnia/ katapulta i zabawa na dłuuuugie minuty  Chyba nie myślałyście, że na dłużej? Przecież to przedszkolaki 

Samoloty – panie piloci dziura w samolocie, czyli uzupełnienie lekcji o zawodzie pilota. Prócz patyczków po lodach przydadzą się spinacze, więc pranie trzeba przełożyć na inny dzień.

 

Wielkanocne kurczaki – wiem, że na Wielkanoc i Boże Narodzenie pomysłów jest tysiące, ale tego nigdy za wiele.

 

Nauka czytania – wspieramy na każdym kroku. Każda , nawet najmniejsza wzmianka o literach przybliża naszego przedszkolaka do gotowości szkolnej, a jest to przecież główne założenie przedszkola.

 

Budowanie z patyczków – kolejna zajmująca czynność i możliwość odtwarzania według wzoru.

 

Zakładka do książki – często z moją prywatną Helą potrzebujemy takiego ustrojstwa. Zakładek już kilka mamy, a książki czytamy zawsze do poduchy, więc się przydają.

 

Tor przeszkód – mocno angażująca nauczyciela praca plastyczna, chyba, że mamy 6 latki. 

 

No to tak. Koniecznie dajcie znać, czy korzystacie z inspiracji.

Prócz tego jeśli macie jakieś szczególne potrzeby, piszcie na :

aniazzielonegoursynowa@gmail.com

A ja z chęcią wrzucę Waszą prośbę w któryś z #wtorkizanią

 

Buziaki!